Rodinný dům se zahradou – rýmařov

180 m2, pozemek 525 m2, Rýmařov

Popis nemovitosti

Koncový řadový rodinný dům (dvojdomek) o celkové užitné ploše cca 180 m2, se zahradou, pozemek celkem 525 m2.

Dům je zděný, přízemní, v menší části podsklepený s částečně vestavěným podkrovím a prostornou půdou. V současnosti nabízí byt 5 + 1. Dobrá dispozice domu umožňuje vybudování dvou nezávislých bytových jednotek – voda je již vyvedena do podkroví.

Vstup do domu je přes dřevěnou verandu, z které je přístup do zděné komory a chodby. V 1. NP (přízemí) je potom kuchyně, tři pokoje ( jeden s krbem), zrekonstruovaná koupelna s WC, schodiště do patra (podkroví) a sklepa. V podkroví jsou dva pokoje (jeden s kachlovými kamny) a prostorná půda.

Dům je zděný z pálených cihel, je převážně v původním stavu (stáří cca 100 let), větší rekonstrukcí prošla koupelna. Střecha má dřevěný krov, krytina z azbestocementových šablon, okna jsou dřevěná špaletová, dveře včetně zárubní původní dřevěné, podlahy převážně dřevěné, pokryté koberci a PVC, v koupelně keramická dlažba.

Dům je napojen na elektřinu, obecní vodovod i kanalizaci, plynová přípojka je nachystána před domem. Vytápění zajišťují elektrické přímotopy Ekoflex, krb v přízemí a kachlová kamna v podkroví. Teplou užitkovou vodu zajišťuje elektrický bojler, umístěný v koupelně. Dům se prodává včetně nábytku – viz. foto.

Za domem je k dispozici prostorná zahrada s ovocnými stromy, koutem k uzení nebo grilování, posezení. Na zahradě také stojí tři dřevěné kůlny sloužící k uskladnění dřeva nebo zahradního nářadí. Zahrada nabízí romantický výhled na Podolský potok.

Průkaz energetické náročnosti budovy prozatím nebyl dodán, zákonná povinnost nám nařizuje uvádět v inzerci energetickou náročnost budovy třídy G – mimořádně nehospodárná.

Dům je vhodný k bydlení, po úpravách i dvougeneračnímu nebo k rekreaci jako chalupa, případně i k firemnímu ubytování. 

Videoprohlídka

Fotogalerie

Lokalita

Rýmařov je město v podhůří Hrubého Jeseníku. Rodinný dům stojí nedaleko centra města, vklidné ulici u Podolského potoka. Ve městě je plná občanská vybavenost, v blízkosti je základní i mateřská škola. V blízkém okolí města je možnost bohatého sportovního, turistického i kulturního vyžití. Ski areál Malá Morávka – 12 km, Ski areál Praděd – 20 km, Lázně Karlova Studánka – 20km, Lázně Velké Losiny – 30 km, vodní nádrž Slezská Harta – 18 km. Areál sportu je také přímo v Rýmařově. Městem prochází silnice první třídy č. 11 spojující Hradec Králové s Ostravou. Rýmařov je rovněž konečnou vlakovou stanicí na trati č. 311 – z Opavy do Rýmařova. 

Aktuální nabídková cena

POZASTAVENO

Kontakt

Radka Dostálová

REALITNÍ MAKLÉŘKA A ZNALKYNĚ

telefon: +420 723 835 931

e-mail: dostalova@reality-proradost.cz